048/412 32 22 pondelok - piatok: 9:30-18:00
Váš košík je prázdny
Všetky tu uvedené ceny sú s DPH.
100% tovaru skladom = okamžitý odber
Produkty
Skialpinistické pásy - rady

Jaro Lichý (2007-10-04 16:53:36)    odpovedať
Určenie optimálnej šírky pásu: najužšie miesto lyže - 3 až 5 mm.
Príklad: lyže pod viazaním má 72 mm - doporučejem pás 68 mm.
Lyže v ľadovom strmom traverze musia mať možnosť zarezať hranu do svahu, ale pás musí byť veľmi blízko 1.5 až 2,5 mm, aby sme sa mohli pohybovať dopredu.
Carvové alebo rovné pásy.
prax hovorí- pokiaľ je radius vašich lyží menší než je cca 22 m(20,16m) bude vhodnejšie používať carvové pásy. Pokiaľ je rozmer vašich lyží väčší než hotové carvové pásy, musíte použiť carvy - polotovary uchytenie guma + háčik alebo carvy - polotovary uchytenie Camlok. Pokiaľ je radius väčší ako 22 m - môžete bez negatívnych dôsledkov používať rovné pásy.

Doporučujeme používanie pásov:

Náročnejšia túra:každý by mal mať 2 páry pásov, hlavné combi a záložné classic
Transport, skladovanie: rovné pásy (do rozmeru cca 70 mm) skladať na polovicu (vo vetre je možné skladať na polovicu cez koleno), lepiacou stranou k sebe, zrolovať a vložiť do obalu. Carvové a širšie rovné - skladať napoly, ale medzi lepiacu plochu vložiť separačnú plastickú fóliu!
Sušenie: sušiť pásy zložené napoly (nedôjde k usadzovaniu prachu na lepiacu plochu), preložené cez stoličku, atď pri izbovej teplote, nevystavovať vysokým teplotám ani priamemu slnku!
Voskovanie sklzovej plochy: lepšieho sklzu dosiahneme voskovaním sklzovej plochy. Nanesieme len v smere vlákien na zloženom páse! Nevoskujeme pásy na lyžiach, lepidlo zostáva na sklznici.
Rýchle zlepšenie lepiacich vlastností: behom túry, zvlášť pri nízkych teplotách lepidlo doporučujeme nosiť záložné pásy stále pod bundou.
Sneh na lepiacej ploche: o hranu lyže očistíme pás zložíme a dáme pod bundu.
Keď už nič nedrží:použijeme lepiacu pásku, v niekoľkých miestach omotáme lyže dookola. Je to len núdzové riešenie. Pásy sa nedajú rýchlo zhodiť a páska sa pretrhne na hranách.
Kontrola: pred každou túrou skontrolujeme gumu a uchytenie háčika.