048/412 32 22 pondelok - piatok: 9:30-18:00
Váš košík je prázdny
Všetky tu uvedené ceny sú s DPH.
100% tovaru skladom = okamžitý odber
Produkty
Čelovka Silva L1

Milan Vargic (2007-10-08 10:31:38)    odpovedať
Zdravím vás priatelia outdooru!

Objavil som na tejto stránke moju obľúbenú čelovku za výbornú cenu. Chýba tu však bližší pokec - takže tu je:

- hmotnosť 240 g vrátane batérie
- 3W Luxeon LED
-dva zdroje energie

Reflektor skrýva šošovkovú optiku, ktorá sústreďuje svetlo dosahujúce vzdialenosť až 100 metrov pri plnom výkone - ultra jasný mód (max 2:15 h). Tento však nie je jediným, podľa potreby je možné prepnúť na mód jasný (max.6 h), úsporný (max 24 h) alebo blikačku. Čelovkou si posvietim i po dosiahnutí maximálneho limitu prevádzky, ale intenzita osvetlenia je pochopitelne nižšia. Životnosť lediek je viac ako 50 000 hodín.
Zdrojom energie sú štyri 1,5 voltové batérie typu AA. Sú umiestnené v dvoch púzdrach na obvodovom popruhu, čím je dosiahnuté lepšie rozloženie zaťaženia.
Veľmi praktické je externé opaskové púzdro na štyri batérie typu C (malé monočlánky). S týmto zdrojom dosiahne čelovka až trojnásobné predĺženie doby používania svetla. Pokiaľ vložíme púzdro pod oblečenie, uchránime batérie pred chladom. Pri použití tohto externého variantu (púzdra na hlave sa dajú demontovať) je zaťaženie hlavy iba 72 gramov. Zdroje sú napojené na reflektor pomocou káblika s vodotesným konektorom.
U čeloviek Silva série L udáva výrobca vodotesnosť podľa normy IPX 6. Púzdra na batérie sú opatrené gumovým tesnením.
Touto čelovkou sa Švédi postavili odvážne proti výkonným halogénom a ako jedni z mála posunuli možnosti studeného svetla o pekný kus ďalej. Svetelným zdrojom je tu totiž trojvatový Luxeon LED, čo hovorí samo za seba.
Mne už úspešne slúži vyše roka a za ten čas sme spolu preskákali hocičo. Pri jednom nočnom splave sme sa nešťastne prevrátili, neuveriteľný bol výrazný lúč svetla v mútnej rieke. Toto samozrejme nikomu nedoporučujem. Aj som sa bál, či to \"silvia\" prežije, po vysušení ma však milo prekvapila a k úplnej spokojnosti funguje ďalej.

pozdravujem všetkých priateľov prírody

Milan